ויקי דור-יעוץ אישי-זוגי-ומיני, סדנאות והרצאות - דימוי עצמי וחוסר ביטחון - בסיס לאהבה
דימוי עצמי וחוסר ביטחון - בסיס לאהבה

"עומר משקפופר"
עומר הרכיב משקפי ראייה מאז היותו ילד. למרות שכבר מהיום הראשון בגן, בו כל הילדים חזרו הביתה וביקשו מאימותיהם משקפי ראייה "כמו של עומר", עומר חי עם עדשות לעיניו - ובכל זאת הרגיש בכל שנות ילדותו חסר ביטחון ומבויש, נוכח משקפיו.

חוסר ביטחון זה השתקף החוצה ועומר מצא את עצמו חסר חברים ולא מקובל בקרב הבנות.

קריאות דוגמת "עומר משקפופר" - לא היו נדירות; בת פוטנציאלית, שלא ראתה את עיניו הירוקות בגלל משקפיו והתעלמה ממנו לחלוטין – היתה מקרה שכיח ותדיר.

בגיל 16, התחיל להרכיב עדשות מגע ש"פקחו את עיניו", כלשונו. בעיני הסביבה, הפך עומר להיות אחד מהחברה "המקובלים". מכיוון שאנחנו חיים בחברה שיפוטית, המודדת אותנו עפ"י החיצוניות שלנו, הסרת המשקפיים שינתה את המציאות עבור עומר.

עומר התחיל לאהוד קבוצת כדורגל מובילה ואף קיבל תפקיד מרכזי כאחראי על האוהדים של מועדון הקבוצה – מה שהרחיב משמעותית את מעגל החברים שלו וחשיבותו מולם.

מעגל זה התרחב בצבא, לאחר מכן בטיול שנמשך שנתיים בדרום אמריקה ובהמשך באוניברסיטה.

על דימוי עצמי וביטחון עצמי
ובכל זאת, למרות שחברתית הפך למאוד מקובל - סיים שירות כקצין בצבא, טייל בחו"ל, הוציא תואר ראשון - עדיין חי בתחושה האישית שלו.
דימויו העצמי היה נמוך, וזה השפיע על הביטחון העצמי שלו.

ומתי הפריע לו חוסר הביטחון הזה, בצורה המשמעותית ביותר? נכון, מול בנות המין השני. עומר לא העז להתחיל עם בנות.

בשיחות אקראיות שהתפתחו מולו, היות ומשך לא מעט תשומת לב - לא יידע על מה לדבר וכיצד לפתח את השיחה. כך, פספס המון הזדמנויות להכיר. גם כשהתחילו קשרים איכשהו - הם הסתיימו די מהר.

נשים רבות נמשכות לגברים בעלי ביטחון עצמי.

זהו חלק בנו הקשור למוח הקדום, לאבולוציה, לתקופה בה נשים היו צריכות לידן גבר חזק - שיגן, ישמור ויעניק ביטחון. הדימוי הנמוך והבעייתי של עומר הוביל לחוסר בטחון, שהרחיק ממנו לא מעט נשים.

להלן מספר טיפים ומשימות - שעזרו לעומר לפתח דימוי וביטחון עצמי גבוה – ויעזרו גם לכם:

1. אני הפרס:  דמיינו בראשכם שאתם פרס, ומי לא אוהב פרס? ולכן, בחורות אוהבות אתכם, רוצות להיות לידכם. נשמע הזוי? קשה? נכון, אולם עומר ועוד רבים אחרים שתרגלו זאת מספר שבועות, התחילו להרגיש בדיוק כך, השינוי הוטמע בהם.

2. סקר חברים: תבדקו עם החברים הכי קרובים אליכם, מה גורם להם להישאר חברים טובים שלכם. תופתעו לשמוע כמה דברים טובים נאמרים עליכם כחברים, כבני אדם.

3. שדרוג הלוק: אם משהו במראה החיצוני מטריד אתכם – נסו לשפר אותו (לדוגמה: ספורט לחיזוק הרגליים, הזרועות ופלג הגוף העליון; שעווה למריטת שיער; קרחת מלאה במקום שיער ראש דליל; הסרת משקפיים). אם יש בכם משהו קבוע, שאינו ניתן לשינוי – קבלו אותו באהבה כחלק מאיתכם, לימדו לחיות איתו בשלום - אף אחד מאיתנו אינו מושלם.

4. רשימת הישגים: רישמו את כל ההישגים שצברתים עד כה בחייכם, מה רציתם והגשמתם. אם אין כזו רשימה, רישמו מה כן הייתם רוצים להגשים בעתיד: בצעדים קטנים, חלומות ריאליים. ובכל פעם שתגשימו אחד מהם, סמנו לעצמכם V גדול של מצליחנים. רשימת הצלחות קיימת או עתידית, תשקף לכם כמה אתם מסוגלים להצליח - ואין ספק  שהצלחות הן בסיס חשוב בבניית דימוי וביטחון עצמי גבוהים.

5. כדי לפנות להתחיל? כמה פעמים התלבטתם אם לגשת לבחורה ולהתחיל איתה, או לשלוח פנייה אישית ישירה ומעניינת לכרטיס שלה באתר הכרויות וברגע האחרון דמיינתם שהיא מתנגדת...? זו לא קלישאה שהמחשבות שלנו יוצרות את המציאות, דומה מושך דומה.  הפחד מדחייה, הדימוי העצמי/חוסר הביטחון, מועברים הלאה וגורמים לעצמכם להיכשל.  אם תאמינו שתצליחו - תצליחו. וגם אם לא הלך? לא נורא, היא הפסידה, אתם הרי הפרס...

6. משימה יומית: תנו לעצמכם משימה לכל יום: לחייך באקראי לבחורה שאינכם מכירים, בהמשך להוסיף היי, ואח"כ היי מה נשמע?
נשמע הזוי? לא ממש. עומר, גם התחיל כך, התגבר על תחושת הבטן שהתכווצה בכל פעם  שניגש לעשות זאת - ובדרך זו התגבר על המחסום שהפריע להיות משוחרר ובטוח בעצמו.

עומר למד את החשוב מכל: לזוז מהמוכר והידוע. שנים ראה את עצמו עדיין ילד דחוי וממושקף למרות שהשתנה - אולם הסביבה ראתה אותו כפי שהוא ראה עצמו. כשלמד להסתכל על עצמו בדרך חיובית יותר, להבין שהוא הפרס - שידר זאת ממנו והלאה, שינה את דימויו בעיניי עצמו, ובהתאמה את דימויו כלפי הסביבה והחברה. בדרך זו הצליח להרגיש בטוח יותר לצד בנות המין השני.

עומר מצא סוף סוף אהבה אמיתית. הוא נמצא במערכת יחסים קבועה מזה כשנה, עם בחורה נחמדה שהכיר באתר Loveme.

הם אף הגיעו אליי למס' פגישות הכנה וייעוץ לקראת מעבר למגורים משותפים.

תיארתי בפניכם מקרה אחד מבין רבים. ייתכנו המון סיבות לכך שאיננו מוצאים אהבה.

לעיתים הסיבות נעוצות עמוק בתוכנו, בלא מודע. כשנציף זאת וניצור מודעות, נדע גם כיצד לזמן עבורנו אהבה.
 

מאחלת גם לכם אהבה!

לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לער
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לער
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לער
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לער
מאמרים קשורים
מלאו את הפרטים הבאים ונשוב אליכם בהקדם
צרו עמנו קשר
עומר הגיע אלי לאחר שכנועים רבים והמלצות מצד ידידתו, אשר דחקה בו לפנות אליי, על מנת לעזור לו לשפר את הביטחון העצמי שלו מול בנות המין השני...
 

עומר (שם בדוי) הגיע אליי לאחר שכנועים רבים והמלצות מצד ידידתו (גם היא מטופלת שלי בעבר), אשר דחקה בו לפנות אליי, על מנת לעזור לו לשפר את הביטחון העצמי שלו מול בנות המין השני. עומר - רווק, בן 26, גבוה, עיניים ירוקות מהממות, שפתיים חושניות, חתיך לא נורמאלי – הוא בעצם בחור ביישן מאוד וחסר ביטחון. עוד הוכחה לכך שמראה חיצוני מושלם, אינו מעיד על הדימוי העצמי.

דימוי עצמי הוא מה שאנו חושבים על עצמנו, או יותר נכון מה אנו חושבים שאחרים רואים בנו. חוסר בטחון, חששות מזוגיות, בעיות במיטה, פחד מנטילת יוזמה – כל אלו נובעים מדימוי עצמי נמוך.

מודעות לעכבות ולמחסומים הגורמים לדימוי עצמי נמוך - כבר מובילים להתחלה של בניית ביטחון עצמי גבוה יותר, ולמערכות זוגיות בריאות יותר.